E-Kwalifikacja

Rozpocznij proces kwalifikacji online.

W piątkowy wieczór, 29 września, podczas Gali Finałowej kończącej konferencję Zmiany w Ochronie Zdrowia 2023 poznaliśmy laureatów V edycji Konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia – Leaders of Value Based Health Care (VBHC) 🌟💙

Organizowany już po raz piąty Konkurs ma za zadanie wyłonienie i docenienie placówek leczniczych, które rozwijają praktyki nakierowane na jak najlepszy efekt zdrowotny w stosunku do nakładów poniesionych na opiekę, czyli działają zgodnie z koncepcją Value Based Health Care (VBHC). Jury konkursowe docenia podmioty, które przodują w poszukiwaniu sposobów na zwiększanie wartości zdrowotnej i już dzisiaj są Liderami Zmian w Ochronie Zdrowia.

🎖 Z radością informujemy, że jako Centrum Gamma Knife w Warszawie odebraliśmy wyróżnienie za realizację projektu: „Wykorzystanie wielu (192) wiązek promieniowania kobaltowego w nieinwazyjnym leczeniu nowotworów mózgu z możliwością frakcjonowanego podawania energii jonizującej (ICON)”

🧐 Za co konkretnie otrzymaliśmy wyróżnienie? 🤔

🔹 Za to, że posiadamy jedyny w Polsce nóż Gamma Knife ICON, który wykorzystujemy do nieinwazyjnego leczenia chorób mózgu. Wspomniany nóż wykorzystuje 192 wiązki promieniowania, które krzyżują się w jednym miejscu. Punkt ten wytwarza ogromną energię, która jest w stanie skutecznie leczyć nawet nowotwory promieniooporne.

🔹 Zabieg przeprowadzany przy jego pomocy odbywa się z wykorzystaniem wyłącznie myszki komputerowej, którą wykonuje się plan leczenia. Do przeprowadzenia procedury nie wymagane jest golenie włosów czy otwieranie czaszki a zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym, czyli w ciągu jednego dnia. Po godzinnej obserwacji Pacjent może powrócić do domu i niejednokrotnie już następnego dnia rozpocząć swoją aktywność zawodową. Procedura jest całkowicie bezbolesna i takich napromieniań wykonaliśmy już ponad 12 tysięcy!

🔹 Techniką tą możemy skutecznie leczyć guzy położone w trudnych okolicach anatomicznych – niedostępne dla otwartej chirurgii. Zabieg jest bardzo bezpieczny i nieobciążony powikłaniami spotykanymi w standardowym chirurgicznym leczeniu. Dodatkowo technikę tą możemy stosować do skutecznego leczenia rozpowszechnionej neuralgii nerwu trójdzielnego, naczyniaków tętniczo-żylnych i drżenia w chorobie Parkinsona.

🔹 Wyniki leczenia nożem Gamma są bardzo dobre i niejednokrotnie lepsze niż w operacjach klasycznych.

🔹 Obserwuje się tu wielokrotnie mniejszą ilość powikłań i niejednokrotnie większą skuteczność. Procedura jest jednodniowa, co oznacza, że Pacjent bardzo szybko może podjąć normalna aktywność zawodową – nie wymaga rekonwalescencji i długotrwałych zwolnień lekarskich.

W imieniu Centrum Gamma Knife w Warszawie dziękujemy jury konkursowemu za docenienie, natomiast podziękowania kierujemy przede wszystkim do całego zespołu naszej Placówki! 👩‍⚕️👨‍⚕️👏
To dzięki Państwa ciężkiej i pełnej zaangażowania oraz empatii pracy możemy realizować tego typu projekty i nieść pomoc Pacjentom! Otrzymane wyróżnienie to zasługa Każdej i Każdego z Was! Dziękujemy! 👏

Wróć do listy aktualności