Częste pytania


Następne kroki i częste pytania

Gamma Knife leczy konkretne schorzenia i przypadki. Najlepszym sposobem aby sprawdzić czy Państwa przypadek nadaje się do podjęcia terapii Gamma Knife jest rozmowa z lekarzem specjalistą.

Częste pytania:

 • Jak mogę się dowiedzieć, czy zdiagnozowana u mnie choroba mózgu może być leczona metodą Gamma Knife?
  Wskazania do terapii Gamma Knife są ustalane podczas konsultacji pacjenta w Poradni Centrum Gamma Knife Warszawa. Podstawą ustalenia zaleceń do takiej terapii jest ocena stanu pacjenta na podstawie dokumentacji nie starszej niż 3 miesiące.
   
 • Jak mogę skonsultować się z neurochirurgiem Poradni Centrum Gamma Knife Warszawa?
  Zapisy na konsultacje do Poradni Gamma Knife odbywają się telefonicznie pod numerem (22) 259-1000, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00. Do Poradni pacjent powinien zgłosić się z aktualnym skierowaniem od lekarza kierującego.
   
 • Jaki jest koszt leczenia za pomocą Gamma Knife?
  Od 5 sierpnia 2011 r., dzięki podpisaniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, leczenie jest bezpłatne dla pacjentów ubezpieczonych.
   
 • Czy pacjenci nie objęci ubezpieczeniem NFZ mogą korzystać z usług Gamma Knife?
  Centrum Gamma Knife Warszawa umożliwia także leczenie pacjentów prywatnie. Całkowity koszt leczenia ustalany jest indywidualnie.
   
 • Czy podczas naświetlenia będę usypiany?
  Procedura naświetlania Gamma Knife jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia ogólnego u dorosłych pacjentów. W trakcie kilkunastominutowej sesji naświetlania pacjent jest przytomny i może rozmawiać z lekarzem. Dzieci poddawane temu zabiegowi mogą wymagać znieczulenia.
   
 • Czy po zakończeniu terapii mogę wrócić samodzielnie do domu?
  Rekomendujemy powrót do domu pod opieką rodziny lub osób bliskich.
   
 • Kiedy mogę wrócić do pracy po terapii Gamma Knife?
  Powrót do codziennych obowiązków jak i aktywności zawodowej ustalany jest indywidualnie. Możliwy jest jednak powrót do pracy nawet następnego dnia po terapii Gamma Knife. Zwolnienie lekarskie najczęściej udzielane jest na czas nie przekraczający 7 dni.
   
 • Jakie jest ryzyko związane z terapią Gamma Knife?
  W zależności od lokalizacji choroby indywidualne ryzyko jest szczegółowo omawiane z pacjentem. Generalnie ryzyko procedury jest wielokrotnie mniejsze niż to, które jest związane z klasyczną chirurgią.
   
 • Czy po odbyciu terapii Gamma Knife powinienem poddawać się dalszym badaniom kontrolnym?
  Tak, wszyscy pacjenci leczeni metodą Gamma Knife zostają objęci dalszą opieką i kontrolą w Centrum Gamma Knife Warszawa.
   
Mapka dojazdu

Chcesz nasz odwiedzić? Sprawdź w zakładce "Kontakt", na interaktywnej mapie, jak do nas trafić. Zapraszamy!
Skontaktuj się z nami

Centrum Gamma Knife Warszawa
ul. Kondratowicza 8 (budynek H)
03 - 242 Warszawa
telefon: +48 (22) 259 10 00
e-mail: info@gammaknife.pl


Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych