Rafał Taczanowski


Lekarz medycyny, specjalista neurochirurg, neurotraumatolog. Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1985 r. W 1987 r. podjął pracę w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

W 1990 r., pod kierownictwem Prof. Witolda Mazurowskiego, zdał egzamin z neurochirurgii oraz neurotraumatologii na Io specjalizacji.

     

  1. W latach 1993 – 1996 brał udział w polsko-niemieckich kursach i warsztatach z neurochirurgii, organizowanych przez Uniwersytet we Frankfurcie n/Menem i Akademię Medyczną we Wrocławiu. W 1995 r., pod kierownictwem Prof. Mirosława Ząbka, zdał egzamin na IIo specjalizacji z neurochirurgii i neurotraumatologii. Po objęciu przez Prof. Mirosława Ząbka stanowiska Ordynatora Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i Kierownika stworzonej na tej bazie Kliniki Neurochirurgii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Rafał Taczanowski powołany został na stanowisko Zastępcy Ordynatora, które pełnił w latach 1999 – 2005. W latach 2005 – 2009 pełnił stanowisko Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (708 łóżek w 14 oddziałach; 30 poradni przyszpitalnych).
  2.  


Był współautorem nowego programu medycznego szpitala oraz jego restrukturyzacji, modernizacji i planów rozwoju. Jednocześnie w latach 2003 – 2010, jako Asystent Dydaktyczny Kliniki Neurochirurgii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, prowadził wykłady z intensywnej opieki neurochirurgicznej po urazach głowy i operacjach czaszkowo-mózgowych, leczenia bólu i chirurgii kręgosłupa.

Obecnie należy do zespołu Centrum Gamma Knife kierowanego przez Prof. Mirosława Ząbka.

Mapka dojazdu

Chcesz nasz odwiedzić? Sprawdź w zakładce "Kontakt", na interaktywnej mapie, jak do nas trafić. Zapraszamy!
Skontaktuj się z nami

Centrum Gamma Knife Warszawa
ul. Kondratowicza 8 (budynek H)
03 - 242 Warszawa
telefon: +48 (22) 259 10 00
e-mail: info@gammaknife.pl


Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych